Reklama

SALT - karta, która automatycznie odblokuje telefon. Koniec z wpisywaniem kodu PIN!

Wkurza cię, że za każdym razem musisz odblokowywać telefon? SALT, specjalna karta z Kickstartera, jest dla ciebie!

Kiedyś odblokowywanie telefonu było proste, szybkie i przyjemne. Dzisiaj to niemożliwe. I dobrze, bo przecież na smartfonie mamy zdjęcia, maile, Facebooka i wiele prywatnych danych. Gdyby ktoś dorwał się do urządzenia i odblokował go standardowym sposobem, mielibyśmy spory problem. “Zygzaki” czy kody PIN nie są blokadą nie do złamania, ale chronią nas skuteczniej niż sposób ze starych telefonów: “Naciśnij przycisk MENU, a później klawisz X”. Co jednak zrobić, gdy wpisywania mamy dość?

Wsadzić do portfela SALT. Gadżet wygląda jak karta kredytowa, ale jego zdaniem jest odblokowywanie telefonu. Wystarczy, że będziemy w zasięgu 3 metrów. Gdy tylko odejdziemy, mamy gwarancję, że nikt nieproszony nie zobaczy naszych SMS-ów i nie zrobi psikusa na Facebooku. Każda tego typu próba zakończy się tak samo - wyświetleniem komunikatu, że karta SALT nie jest w pobliżu. Dostęp do telefonu będzie zablokowany.
 
Plusem SALT jest praktyczny rozmiar i kształt. Wystarczy włożyć kartę do portfela i o jego obecności szybko zapomnimy. Lepsze to niż brelok czy tego typu przypinka, która rzuca się w oczy. A co, jeśli portfel zgubimy lub ktoś nam go ukradnie? Wtedy od razu dostaniemy powiadomienie na telefonie, że karta nie jest w zasięgu i zobaczymy jej ostatnią lokalizację. To przydatne, bo dzięki temu łatwiej znaleźć zgubę.
 
W razie czego pozostaje standardowe odblokowanie telefonu, więc nie musimy się obawiać, że przez kradzież portfela stracimy też możliwość korzystania ze smartfona.

Największym plusem jest chyba jednak… cena. SALT kosztuje w tej chwili 15 dolarów, a pierwsi zamawiający mogli zgarnąć gadżet nawet za “dyszkę”. SALT przekroczył kickstarterowy próg z nawiązką - twórcy chcieli 50 tysięcy dolarów, w tej chwili mają już prawie 65 tysięcy dolarów - więc swoją premierę będzie mieć już w grudniu.

Reklama

Adam Bednarek

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Salt | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje