Rosyjscy uczeni ostrzegają. Selfie może wywoływać wszawicę!

Selfie to ostatnio niezwykle popularna moda. Zdjęcia samemu sobie robimy już dosłownie wszędzie, często występuje na nich więcej osób. Grupowe selfie wymaga od nas jednak większego wysiłku, bowiem kilka osób musi zmieścić się w niewielkim kadrze. Jak informują rosyjscy uczeni, robienie takich zdjęć może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Rosyjscy uczeni z tamtejszego odpowiednika sanepidu informują, że robienie selfie może powodować wszawicę. Wszy przenoszą się bowiem na nowe osoby w momencie, gdy te zbliżają się głowami do siebie podczas robienia zdjęcia. Jednocześnie poinformowano, że lekarze zakazują chorym na wszawicę chodzenia do szkoły.
 
Rosyjski sanepid nie tylko wskazuje, że znaczna część młodego społeczeństwa ma wszy, ale również sugeruje, że głównym winowajcą jest moda na selfie. Rospotrebnadzor, bo tak nazywa się jednostka rządowa, zasłynęła już wielokrotnie ze swoich wcześniejszych decyzji. Sugerowano między innymi, aby wybić wszystkie wrony, gdyż to one miały być odpowiedzialne za roznoszenie ptasiej grypy. Agencja zakazywała również importowania picia i jedzenia z krajów, które nie miały zbyt dobrych stosunków z Kremlem.

Dowiedz się więcej na temat: selfie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje