Reklama

Regulamin może wprowadzać w błąd

Niektórzy klienci komórkowej sieci Plus skarżą się na pewien zapis w regulaminie promocji usługi mixPlus, który może sugerować, że użytkownik promocji otrzymuje kartę SIM z pierwszym doładowaniem. W rzeczywistości musi za nią zapłacić.

W regulaminie promocji mixPlus widnieje zapis: "przy zawieraniu umowy w ramach promocji Polkomtel umożliwi użytkownikowi mixPlus zakup aparatu telefonicznego wraz z kartą SIM z doładowaniem konta o wartości 30 zł brutto" zgodnie z zamieszczoną w regulaminie tabelą, gdzie widnieją ceny za poszczególne modele telefonów oraz cena za kartę SIM.

Reklama

Powyższy zapis może sugerować, że klient do telefonu, który przykładowo kosztuje złotówkę otrzymuje dodatkowo kartę SIM z pierwszym doładowaniem. W rzeczywistości do ceny telefonu doliczana jest kwota 30 zł lub 50 zł (w zależności od podpisanej umowy), co jednocześnie stanowi pierwsze zasilenie telefonu w ramach umowy (klient mixPlus podpisuje umowę na ilość doładowań, a nie czas trwania umowy). Wyjątkiem jest migracja z Simplusa na mixPlusa ? wtedy klient w punkcie sprzedaży płaci jedynie za telefon, ale ma obowiązek dokonania pierwszego doładowania w ciągu siedmiu dni od podpisania umowy.

Na wprowadzający w błąd zapis w regulaminie poskarżył się jeden z czytelników "Dziennika Wschodniego". Redakcja od operatora uzyskała odpowiedź, że "regulamin promocji wymagał płacenia za doładowania, w cenniku aparatów była cena doładowania".

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: błąd | regulamin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje