Reklama

Razer kupuje Nextbit: będzie smartfon dla graczy?

Amerykański gigant z branży akcesoriów dla graczy właśnie nabył większość udziałów firmy Nextbit Systems.

Nextbit to niewielka firma, która została założona przez byłych pracowników Google i HTC. Zaczynała od zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, później zajęła się regularną sprzedażą swojego jedynego produktu - smartfonu Robin. Urządzenie wyróżniało się przede wszystkim wyglądem, ale też specyficzną filozofią działania, opartą na głębokiej integracji z chmurą. Smartfon posiadał 32 GB pamięci wbudowanej i 100 GB na wirtualnym dysku w chmurze.

Reklama

Od razu po ogłoszeniu przejęciu firmy Nextbit przez Razera, Robin został wycofany ze sprzedaży, jednak Tom Moss, dyrektor generalny i współzałożyciel Nextbit, zapewnił, gwarancja na sprzęt będzie obowiązywała jeszcze przez 6 miesięcy, a telefon ma otrzymywać aktualizacje oprogramowania i poprawki zabezpieczeń jeszcze przez rok. 

Co przejęcie oznacza dla firmy Razer? Jest prawie pewne, że szykuje ona wypuszczenie własnego smartfonu, wykorzystując przy tym zaplecze techniczne i kadrowe Nextbit Systems. 

Dla przypomnienia, to nie pierwsza duża inwestycja Razera w ostatnim czasie. W październiku 2016 roku, doszło do przejęcia firmy THX, zajmującej się certyfikacją sprzętu i systemów audio.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Razer | Nextbit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje