Reklama

Qualcomm Snapdragon 875 – co nowego w procesorze?

Na początku grudnia Qualcomm zorganizuje wydarzenie Snapdargon Summit. Wtedy też poznamy nowy procesor firmy – do sieci trafiły jednak przecieki na jego temat.

Qualcomm przygotowuje się do premiery procesora Snapdragon 875. Do sieci przedostało się kilka informacji związanych z tym układem i wiemy już mniej więcej, czego możemy się po nim spodziewać. Będzie to na pewno flagowa konstrukcja, która zasili większość smartfonów z Androidem na przestrzeni 2021 roku.

Reklama

Snapdragon 875 ma oferować jeden rdzeń procesora Cortex-X1 o taktowaniu na poziomie 2,84 GHz, trzy rdzenie Cortex-A178 o taktowaniu 2,42 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A55 o taktowaniu 1,8 GHz.

Cały czipset będzie także skonstruowany w 5-nanometrowym procesie technologicznym, co przełoży się nie tylko na zwiększenie wydajności, ale również lepszą energooszczędność. Qualcomm zaimplementuje do swojego układu nowy procesor graficzny Adreno 660.

Qualcomm Snapdragon 875 ma zmniejszyć lukę wydajnościową pomiędzy procesorami smartfonów z Androidem, a układem Bionic, który prezentuje Apple.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać do konferencji.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Qualcomm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje