Reklama

Powraca poważny problem WhatsAppa - grupy znowu dostępne z poziomu Google

Grupy WhatsApp ponownie zaczęły pojawiać się w wyszukiwarce Google. Użytkownicy mogą je znaleźć nawet wtedy, kiedy do nich nie należą.

Sytuacja tego typu została odkryta po raz pierwszy w 2019 roku, kiedy to Google zgłaszało, iż prywatne grupy na WhatsApp są dostępne z poziomu wyników wyszukiwania. Najwyraźniej sytuacja nie została do końca naprawiona, bowiem problem powtórzył się po raz kolejny. Ze względu na ten problem, numery telefonów oraz zdjęcia profilowe przypisane do kont można podejrzeć bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki.

Reklama

Osoba, która znajdzie link do grupy będzie mogła do niej bez problemu dołączyć - nawet jeśli nie otrzymała specjalnego zaproszenia. Badacze bezpieczeństwa informują, iż cała sytuacja może być katastrofalna w skutkach dotyczących prywatności.

Obecnie nie wiadomo czy WhatsApp wie o całej sprawie, jednak jest to bardzo prawdopodobne. Firma będzie musiała przebudować konkretne pliki oraz poczekać aż Google odświeży indeksowanie w wyszukiwarce, aby pozbyć się linków kierujących bezpośrednio do grup.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: whatsapp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje