Reklama

Polacy nie chcą zmieniać operatora komórkowego

Czy Polak jest wiernym abonentem? Okazuje się, że raczej tak. Tylko 12 proc. polskich użytkowników telefonii komórkowej zmieniło operatora w ostatnich dwunastu miesiącach - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia.

Od dłuższego czasu w branży telekomunikacyjnej panuje coraz większa konkurencja. Rynek się nasycił, a operatorzy komórkowi zaczęli konkurować między sobą ofertą. Wprowadzają też różnego rodzaju promocje, które mają ściągnąć do nich nowych klientów. Wydaje się to tym łatwiejsze, że od jakiegoś już czasu zmiana operatora nie wiąże się ze zmianą numeru telefonu.

Reklama

Okazuje się jednak, że działania operatorów przynoszą efekty tylko w ograniczonym zakresie. Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że jedynie 12 proc. polskich użytkowników telefonów komórkowych zmieniło operatora w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Najbardziej podatne na perswazję sieci komórkowych są osoby młode, pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Co ciekawe, posiadacze telefonow na kartę i na abonament tak samo często decydują się na zmianę operatora.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje