Reklama

Patent Samsunga ujawnia obracającą się kamerkę zamkniętą w obudowie

Najnowszy patent koreańskiego producenta pokazuje zmiany, które mogą dotrzeć do urządzeń z serii Galaxy A. W tym przypadku chodzi o wysuwaną, obracającą się kamerkę do zdjęć.

Samsung szuka kolejnych sposobów na to, jak dokładnie pozbyć się ramek otaczających wyświetlacz oraz sprawić, iż przedni panel będzie wyglądał możliwie najlepiej. Do sieci przedostał się patent, który opisuje telefon korzystający z jednego zestawu kamer składającego się z trzech czujników umieszczonych w jednej, pionowej kolumnie.

Reklama

Sekretem takiego rozwiązania jest fakt, iż może on wyskoczyć z korpusu samego smartfona. Kiedy to zrobi, czujniki będą mogły obracać się w dowolnych kierunkach, tym samym pozwalając na wykonywanie dowolnych zdjęć.  Podczas robienia zdjęć typu selfie, wszystkie kamery nie będą się wysuwały. Urządzenie inteligentnie wysunie tylko jeden sensor i pozwoli wykonać fotografię.

Warto pamiętać, że sam patent nie oznacza, że Samsung zdecyduje się go wykorzystać na masową skalę. Koreańczycy eksperymentują jednak z nowościami, które mogą pojawić się w telefonach już w 2021 roku. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje