Reklama

Nowa wersja Androida 5.0 Lollipop dla Galaxy S5. Zmian jest sporo

Galaxy S5 działającego pod kontrolą Androida 5.0 mogliśmy zobaczyć na pierwszym wideo kilka tygodni temu. Jak na chwilę obecną prezentuje się owoc pracy programistów Samsunga?

Do najnowszej (choć w dalszym ciągu testowej) wersji oprogramowania ponownie dotarł SamMobile. Poniżej możecie rzucić okiem na przygotowane przez ten serwis wideo.

Reklama

Od ostatniego wydania wygląd interfejsu zmienił się zauważalnie. Przede wszystkim teraz już cały system nafaszerowano wyciągniętymi z Lollipopa animacjami, systemowa czcionkę poddano kuracji odchudzającej, a kolorystykę wybranych elementów interfejs delikatnie odświeżono lub całkowicie wymieniono. Wszystkie zmiany najlepiej oddadzą poniższe grafiki porównawcze.

I jak Wam się to wszystko podoba? Moim zdaniem wygląda to wszystko ładnie, choć kilka elementów interfejsu przydałoby się jeszcze trochę ujednolicić. Oczywiście miłośnicy standardowego wyglądu Androida będą mieli Samsungowi za złe, że ten przykrył go swoim TouchWizem, ale jest to znak rozpoznawczy Koreańczyków i ci nie mają w zasadzie innego wyjścia. I tak zapowiada się chyba największa do tej pory wizualna zmiana tej nakładki uwarunkowana wydaniem nowego systemu, a sam TouchWiz jeszcze nigdy nie czerpał z "czystego Androida" tak wiele. Pamiętam, że na Galaxy S II przesiadka z Androida 2.3 na 4.0 była praktycznie nieodczuwalna.

SamMobile donosi, że Lollipop finalnie powinien wylądować na pokładach S-piątek w grudniu.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S5 | Android Lollipop | Android 5.0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje