Reklama

Nokia N76 - największy wróg Motoroli

Trochę gadżetologii

Reklama

Ciekawą aplikacją jest Search. Dzięki niej mamy możliwość szukania przedsiębiorstw znajdujących się w Panoramie Firm, po znalezieniu odpowiedniej pozycji możemy wykonać telefon lub dodać tę wizytówkę do kontaktów. Służy ona także do wyszukiwania obrazków i stron internetowych w sieci. Z Options po wybraniu Show map viewer zostanie wyświetlona mapa Polski (przy ustawieniu lokalizacji na Polskę).

Dzięki niej mamy zbliżenia na miasta, poszczególne ulice. Z tym że raczej jest to aplikacja poglądowa tzn. nie ma możliwości wyznaczania tras. Korzystając z telefonu Nokia N76 możemy nagrywać rozmowy. W aparacie znajdziemy także Lifeblog, czyli aplikację rejestrującą pliki multimedialne w chronologii czasowej synchronizowane z komputerem służącą do umieszczania ich w blogu.

Jednak żeby nie było, że N76 jest telefonem idealnym - ma też swoje niedoróbki. O ile częste restarty urządzenia przy odsłuchiwaniu MP3, pisaniu SMS i odtwarzaniu video można zrzucić na to, iż telefon może mieć na razie pierwotną, bądź testową wersję oprogramowania i będzie to jeszcze poprawione, to krótkiej pracy baterii już tak łatwo wytłumaczyć się nie da. Niestety - 1 godzina pracy przy odsłuchiwaniu plików mp3 to jak na tej klasy aparat zdecydowanie za krótko.

Trzeba będzie poszukać miejsca w plecaku, lub torebce na ładowarkę, albo "przeprosić" się z tą samochodową. Jednak jeśli zechcemy się wybrać w podróż pociągiem i słuchać sobie muzyki, może się to skończyć małą awarią. Problemy były także przy otwieraniu plików .jpg wysyłanych przez Bluetooth. Sprawdziliśmy na innych telefonach, w tym także Nokiach i nic takiego nie miało miejsca. Jest to więc przypadłość albo N76, albo tego konkretnego telefonu, który testowaliśmy.

Generalnie jednak telefon ma tyle pozytywów, że te kilka niedociągnięć, nawet jeśli nie zostaną przez producenta poprawione, można mu wybaczyć.

Marcin Kwaśniak

Dowiedz się więcej na temat: bluetooth | mp3 | pierwszy raz | kamery | radio | słuchać | Nokia | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje