Niedrogi smartfon Xiaomi obsługuje gesty z iPhone'a X

Chiński producent od dawna pracuje nad obsługą systemowych gestów, w stylu iPhone'a X. Od teraz pierwsi użytkownicy mogą testować ich możliwości.

Apple, chcąc zrekompensować brak przycisku Home, wyposażyło iPhone'a X w szereg prostych i wygodnych gestów, które wykorzystują fakt, że ekran jest zaokrąglony i rozciąga się na niemal całym przednim panelu. Xiaomi uznało, że podobna funkcja powinna się znaleźć także w smartfonach tej marki i w najnowszej aktualizacji modelu Redmi Note 5 Pro dodało "Full Display Gestures". 

Reklama

To tak naprawdę trzy ruchy- przeciągnięcie od dolnej krawędzi, przeciągnięcie od dolnej krawędzi z przytrzymanie palca na ekranie i przesunięcie od lewej krawędzi do prawej. Pierwszy wywołuje taki sam efekt jak wciśniecie przycisku "wstecz", drugi uruchamia listę aplikacji pracujących w tle, a ostatni pozwala na szybkie przejście do ostatnio używanej aplikacji. 

Redmi Note 5 Pro napędza układ Qualcomm Snapdragon 636 z grafiką Adreno 509, który współpracuje z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć służy podwójny aparat, który składa się z jednostek 12 MP i 5 MP. Note 5 Pro kosztuje w Inidiach 13 999 rupii, co daje około 740 złotych. Urządzenie nie jest na razie dostępne na polskim rynku, ale niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. 

Dowiedz się więcej na temat: xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje