Reklama

Niebezpiecznik: Groźne SMS-y informujące o przelewie

Do polskich użytkowników telefonów wysyłane są SMS-y z informacją o czekającym na nas przelewie. Informacja przychodzi od usługodawcy o nazwie Pay2Mob. Trzeba na nią uważać, to oszustwo - informuje serwis Niebezpiecznik.pl

Dostajemy SMS-a z informacją o tym, że tajemniczy ktoś (poznajemy jedynie ostatnie cyfry jego numeru telefonu) przelał nam całkiem konkretną sumę w zagranicznej walucie. Otrzymujemy także kod aktywujący, dzięki któremu odbierzemy pieniądze. A jak to zrobić? Trzeba oczywiście wejść na wysłany w SMS-ie link, wpisać kod aktywacyjny, a potem pobrać aplikację żądającą dostępu do naszych połączeń, SMS-ów i pamięci wewnętrznej. To nie wszystko, potem zostaniemy nawet poproszeni o podanie danych naszej karty kredytowej. Z oczywistych powodów powinno budzić to niepokój.

Reklama

Cały proceder został dokładnie opisany przez serwis Niebezpiecznik.pl. My natomiast standardowo ostrzegamy i apelujemy o rozsądek - nigdy nie wpisujmy swoich danych, szczególnie finansowych, w serwisach, których nie znamy lub do których nie mamy pełnego zaufania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje