Motorola Moto One Action – test

Motorola Moto One Action /INTERIA.PL
Reklama

Motorola Moto One Action kontynuuje trend smartfonów z czystym Androidem okraszonych ciekawymi, dodatkowymi funkcjami. Czy warto skusić się na sprzęt mobilny z wbudowaną, sportową kamerką?

Rodzina smartfonów Motorola Moto One doczekała się kolejnego "dziecka". Tym razem jest to model Moto One Action - urządzenie wyposażone w dedykowaną kamerkę sportową, która pozwala nagrywać materiały wideo w ruchu korzystając ze stabilizacji obrazu. Do kogo więc kierowany jest ten sprzęt?

Budowa i jakość wykonania

Motorola Moto One Action została stworzona głównie z tworzywa sztucznego. Smartfon posiada plastikową ramkę, która została pokryta chromem przez producenta. W urządzeniu znajdziemy port USB typu C, monofoniczny głośnik oraz klasyczne gniazdo na słuchawki. Na tylnej obudowie Moto One Action posiada także czytnik linii papilarnych oraz wystający, potrójny aparat fotograficzny. Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz granatowym. Producent zapewnia, iż sprzęt ten jest odporny na delikatne zachlapania.

Reklama

Motorola Moto One Action dobrze leży w dłoni - wszystko to za sprawą zastosowania pociągłego wyświetlacza w proporcjach 21:9. Ze smartfona da się bezproblemowo korzystać używając tylko i wyłącznie jednej ręki.

Jakość wykonania Motoroli Moto One Action stoi na dobrym poziomie. Nic nie trzeszczy, nie rusza się, a sama w wersji białej wygląda bardzo przyjemnie. Stylistyką smartfon przypomina inne modele dostępne już na rynku.

Ekran i multimedia

Motorola Moto One Action korzysta z wyświetlacza o przekątnej 6,3-cala, który działa w rozdzielczości 2520 na 1080 pikseli przy zachowaniu formatu na poziomie 21:9. Producent oferuje możliwość skorzystania z podświetlenia nocnego oraz regulacji nasycenia kolorów. Jak na wyświetlacz smartfona ze średniej półki, Moto One Action w kontekście wyświetlanego obrazu prezentuje się całkiem nieźle. Warto jednak pamiętać o nietypowym formacie obrazu, który mimo wszystko jest bardziej rozciągnięty. Otwór na kamerkę do selfie umieszczony w lewym górnym rogu nie przeszkadza podczas codziennego użytkowania.

Multimedia na nowym smartfonie Motoroli wypadają zadowalająco. Telefon nadaje się do odtwarzania filmów, materiałów z serwisu YouTube czy też oglądania streamów. Większy format przydaje się podczas korzystania z komunikatorów oraz szeroko pojętego wysyłania wiadomości.

Aparat i bateria

Aparat w modelu Moto One Action to rzecz, na której producent skupił się najbardziej. W tym przypadku mamy do czynienia z trzema aparatami fotograficznymi: głównym o rozdzielczości 12 Mpix, drugim o rozdzielczości 16 Mpix (wspomniana kamerka sportowa) oraz 5 megapikselowym, pomocniczym oczku.

Jakość zdjęć wykonywanych Motorolą Moto One Action stoi na zadowalającym poziomie. Odwzorowanie kolorów na zdjęciach jest dobre, a smarton nieźle radzi sobie z rozpiętością tonalną. Podczas zdjęć dziennych fotografie są ostre i wyraźne. Smartfon nieco gorzej radzi sobie po zmroku. Niestety w modelu One Action zabrakło dedykowanego trybu nocnego oraz optycznej stabilizacji obrazu.

Największą ciekawostką jest jednak opisywana wyżej kamerka sportowa z obiektywem szerokokątnym. Sensor nagrywa w rozdzielczości 1080 pikseli i cechuje się cyfrową stabilizacją obrazu, która wypada zadziwiająco dobrze. Dzięki zastosowaniu kamery obróconej o 90 stopni użytkownik może trzymać smartfona w pionie jednocześnie rejestrując poziomy obraz. To miłe i komfortowe rozwiązanie z myślą o osobach trzymających urządzenie w jednej ręce. Kamera sportowa w Motoroli One Action nada się do amatorskich zastosowań. W kwestii jakości obrazu oraz ilości detali producenta ma jednak co nieco do poprawy.

Bateria w Motoroli Moto One Action posiada pojemność 3500 mAh i obsługuje ładowanie z mocą 10W - pełne naładowanie akumulatora zajmuje ponad 2,5 godziny, co jest przeciętnym wynikiem. Mimo tego, Moto One Action zapewnia jeden dzień pracy na pełnym ładowaniu.

Podzespoły i system

Motorola Moto One Action została wyposażona w procesor Samsung Exynos 9609 oraz 4 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane. Pamięć może zostać rozszerzona za pomocą dodatkowej karty microSD. Urządzenie, jak przystało na średniaka radzi sobie przyzwoicie z codziennymi zadaniami. Proste gry oraz przeglądanie sieci i korzystanie z najpopularniejszych komunikatorów, to rzeczy, które nie stanowią problemu dla modelu Moto One Action. Od smartfona nie można jednak wymagać cudów.

W benchmarku AnTuTu Motorola Moto One Action zdobyła 149 037 punktów. Testy w GeekBench zakończył się wynikiem 1605 punktów dla jednego rdzenia oraz 5265 punktów dla wielu rdzeni. 

Dla porównania:

Huawei P30 lite miał wynik w Antutu - 128 327 punktów. 

Xiaomi Mi8 Lite miał wynik: 141 251 w Antutu i kolejno 1602, a potem 5793 w Geekbench.  

Motorola G7 Plus miała wynik - AnTuTu: 117 623; GeekBench: 1394 (single-core), 5021 (multi-core). 

Redmi Note 7 miał wynik: Antutu -  144 211 pkt.; Geekbench 4 -  1623 pkt. (single-core), 5532 pkt. (multi-core).


Cena: około 1099 zł

Podsumowanie


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Motorola | Smartfon do 1000 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy