Microsoft wciąż myśli nad nowym smartfonem? Odnaleziono nowe patenty

W sieci odnaleziono projekt ciekawego urządzenia Microsoftu - składanego smartfonu z dwoma ekranami.

Do rysunków technicznych i informacji dotarł portal WinCentral. Microsoft podobno zarejestrował kilka patentów dotyczących składanego smatfonu z dwoma ekranami, o konstrukcji podobnej do modelu ZTE Axon M. W rysunkach wyraźnie zaznaczono w jaki sposób działałby aparat, który mógłby pochwalić się optycznym zoomem. Czy taki sprzęt mógłby dać szansę firmie z Redmond na wielki powrót do branży mobilnej?

Reklama

Satya Nadella (szef Microsoftu) jakiś czas temu ogłosił, że firma z pewnością wróci na rynek smartfonów, jednak na razie skupia się na współpracy z partnerami, takimi jak HP i tworzeniu oprogramowania dla konkurencyjnych platform (Android i iOS). Jakiś czas temu, CEO Microsoftu zapewnił, że jego firma pracuje nad "telefonem totalnym", który będzie oferował "unikalne rozwiązania". 

Co ciekawe, Alex Kipman, człowiek odpowiedzialny między innymi za projekt HoloLens, oznajmił, że smartfony są już na wymarciu i Microsoft udowodni, że przyszłość należy do sprzętów opartych o AR i VR. Przyszłość projektu Andromeda i smartfonów od Microsoftu jest więc wciąż nieznana.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje