Reklama

Microsoft przeprojektował mobilnego Office’a

Gigant z Redmond zaprezentował właśnie nowe wersje aplikacji mobilnych wchodzących w skład pakietu Office. Zostały one zaprojektowane zgodnie z zasadą Fluent Design.

Zmiany dotyczą m.in. programów Outlook, OneDrive, Word, Excel i PowerPoint. Zmienione aplikacje posiadają teraz bardziej spójny wygląd, który obejmuje ikony, ekrany powitalne, dostęp do poszczególnych funkcji czy typografię. Zmienił się także sam interfejs który od teraz wpływa na łatwiejsze korzystanie z poszczególnego oprogramowania, a także zwiększa wydajność naszej pracy.

Reklama

Przy projektowaniu nowego wyglądu Microsoft kierował się badaniami z których jasno wynika, że choć użytkownicy potrafią spędzać nawet 4 godziny na swoich smartfonach to jednak pojedyncza sesja rzadko kiedy przekracza 30 sekund. Firma zadała więc sobie pytanie jak może wykorzystać tę wiedzę przy tworzeniu aktualizacji pakietu Office.

Microsoft zdradził ponadto, że aktualizacje niedługo dosięgną także pozostałe aplikacje takie jak Teams, Yammer i Planner. Jest więc na co czekać.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: office | Microsoft | Outlook | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje