Reklama

Microsoft będzie chciał kupić Nokię?

Po podpisaniu umowy o współpracy między Nokią, a Microsoftem, wielu komentatorów pisało, że gigant z Redmond zamierza w przyszłości przejąć fińską firmę. Niektórzy uważali, że początek współpracy jest celową grą prezesa Nokii, który wcześniej pracował dla Ballmera. Znany bloger Eldar Murtazin stwierdził właśnie, że scenariusz przejęcia Nokii wcale nie jest niemożliwy.

Murtazin sądzi, że po zakupie Skype'a, Microsoft może szykować się do kolejnej przełomowej inwestycji. Tym razem w Nokię. Według blogera, obydwie firmy mogą rozpocząć stosowne negocjacje już w przyszłym tygodniu. Specjalista od branży komórkowej, który już nie raz udowodnił, że ma bardzo wielu informatorów w firmie Nokia, tym razem nie jest w stanie podać konkretnych szczegółów ewentualnej umowy.

Reklama

Murtazin zapewnia, że zakup Microsoftu mógłby zostać sfinalizowany najwcześniej pod koniec 2011 roku. Na plotki opublikowane przez rosyjskiego blogera zareagował już jeden z przedstawicieli brytyjskiego oddziału Nokii. Mark Squires zapewnił, że "firma nie ma w zwyczaju komentowania plotek", a sam Eldar z czasem ma "coraz mniej dokładne informacje". Cóż, zobaczymy co będzie w przyszłości.

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje