Ładowanie telefonu bez ładowarki - Wireless Charging Technology

Wireless Charging Technology (WCT) autorstwa Intela umożliwia bezprzewodowe ładowanie telefonów. Na czym polega ta technologia i kiedy będziemy mogli z niej skorzystać?

Wireless Charging Technology (WCT) to technologia zademonstrowana po raz pierwszy przez Intel Labs już w 2008 r. Umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona z notebooka. To nie pomyłka: nie potrzeba żadnych przewodów, żadnych kabli zasilających. Oczywiście, Intel nie jest nowicjuszem w dziedzinie technologii bezprzewodowej - technologia mobilna Intel Centrino trafiła na rynek niemal dekadę temu. Czy ktoś dzisiaj wyobraża sobie kawiarnię bez Wi-Fi?

Integrated Device Technology, Inc. (IDT) - firma technologiczna specjalizująca się w ładowaniu bezprzewodowym - zapowiedziała, że opracuje i dostarczy chipsety obsługujące intelowską technologię WCT. Produkt IDT jest nowy i ważny, ponieważ umożliwia stworzenie rozwiązania, które nie jest ograniczone do ładowania indukcyjnego i "smartfona na macie ładującej". Kluczowe aspekty rozwiązania IDT to ograniczenie rozmiarów i kosztów, a także technologia "rezonansowego ładowania bezprzewodowego", która upraszcza sposób ładowania telefonu przez komputer. Intel współpracuje z firmami takimi jak IDT, producentami telefonów, wytwórcami OEM i innymi partnerami, aby zaoferować ekonomiczną i prostą ścieżkę do ładowania bezprzewodowego.

Reklama

Choć nie możemy jeszcze podać terminu wprowadzenia na rynek produktów konsumenckich z technologią WCT, firma IDT oświadczyła, że na początku 2013 r. dostarczy pierwsze chipsety do prac nad konstrukcjami referencyjnymi. Technologia WCT będzie zaś kluczowym rozwiązaniem w przyszłych Ultrabookach.

Jak to będzie działać?

Kiedy bateria w telefonie zacznie się wyczerpywać, wystarczy uruchomić oprogramowanie wykrywające WCT i położyć smartfon obok Ultrabooka (w odległości dwóch-trzech centymetrów). Urządzenia zostaną sprzężone i energia zacznie bezprzewodowo przepływać z Ultrabooka do smartfona. W ciągu godziny telefon naładuje się wystarczająco, żeby można było go używać przez całe popołudnie. Koniec z kablami i ładowarkami.

Intel będzie omawiał konkretne plany i terminy w ciągu następnych miesięcy, więc użytkownicy mogą spodziewać się dalszych szczegółów na temat tej innowacji, która niebawem trafi z laboratoriów do domów.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: bezprzewodowy | telefon | Intel | Ładowanie indukcyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy