Reklama

Komórka Nokii z ekranem 3D

W sieci pojawiły się informacje na temat ciekawego patentu przygotowanego przez Nokię. Inżynierowie fińskiego producenta chcą opatentować pomysł dwuekranowego telefonu wyposażonego zarówno w zwykły ekran, jak i wyświetlacz pracujący w 3D.

Sprzęt ma śledzić też ruch oczu użytkownika, by trójwymiarowy interfejs nie był zbyt rozmyty. Co jeszcze wiadomo o urządzeniu?

Reklama

Wygląd telefonu nawiązuje do serii Communicator. Komórka zostanie wyposażona w umieszczone z przodu kamery, których zadaniem będzie śledzenie ruchów oczu. Dzięki takiemu zabiegowi na ekranie niewymagającym korzystania ze specjalnych okularów wyświetlany obraz będzie znacznie ostrzejszy w wypadku spoglądania na ekran pod większym kątem. Kamery zanalizują również ruchy palców na ekranie, by poruszanie obiektami trójwymiarowymi było jeszcze bardziej zbliżone do rzeczywistego.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest możliwość wyświetlania cieni na drugim, zwykłym ekranie telefonu. Niestety, nie wiadomo, jakie są szanse na realizację konceptu. Wniosek o przyznanie patentu został przygotowany pod koniec 2009 roku.

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje