iPhone X może w bardzo łatwy sposób uszkodzić kartę płatniczą

Apple ostrzega: nie należy wkładać kart płatniczych pomiędzy smartfon a bezprzewodową ładowarkę!

Najnowszy iPhone X już dotarł do pierwszych klientów i ostatnie dni to z pewnością czas, w którym zainteresowanie pokrowcami na to urządzenie jest najwyższe. O czym warto pamiętać wybierając etui? Przede wszystkim, czy nie zaszkodzi ono naszym kartom płatniczym. 

Reklama

W ostatnim czasie bardzo popularne są bowiem pokrowce na smartfony z zestawem kieszonek na karty i banknoty. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawia, że przez większość czasu nie musimy mieć przy sobie portfela. W przypadku iPhone'a X, 8, 8 Plus, a także jakiegokolwiek urządzenia wyposażonego w bezprzewodowe ładowanie, jest ono jednak niewskazane, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia wszystkich kart magnetycznych znajdujących się w zasięgu indukcji. 

"Bezprzewodowe ładowanie korzysta z indukcji magnetycznej do ładowania telefonu iPhone. Nie umieszczaj niczego między telefonem iPhone a ładowarką. Magnetyczne uchwyty montażowe, etui magnetyczne lub inne przedmioty między telefonem iPhone a ładowarką mogą obniżyć wydajność lub uszkodzić paski magnetyczne albo układy RFID, takie jak znajdujące się na niektórych kartach kredytowych, identyfikatorach bezpieczeństwa, paszportach i brelokach. Jeśli przechowujesz w etui wrażliwe przedmioty tego typu, wyjmij je przed ładowaniem lub upewnij się, że nie znajdują się one między tyłem telefonu iPhone a ładowarką" - ostrzega Apple na stronie poświęconej technologii bezprzewodowego ładowania. 

Dowiedz się więcej na temat: iPhone X

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje