Reklama

iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus - oficjalna premiera

Tim Cook, szef Apple, i jego nowy iPhone 7 Plus /AFP

Na długo oczekiwanej konferencji w San Francisco Apple przedstawiło nowe smartfony - iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Polska premiera? 23 września.

Konferencja rozpoczęła się o 19 czasu polskiego w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco. Przybyło na nią wiele znanych osobistości, przede wszystkim ze świata mediów. Nie samo wydarzenie jest jednak najważniejsze, a to, co na nim przedstawiono. Zgodnie z przewidywaniami są to nowe smartfony: iPhone 7 i 7 Plus. 

Reklama

Obudowa siódemki pod względem wyglądu niewiele różni od poprzednika. Apple skupiło się głównie na kosmetycznych poprawkach (zmiana przebiegu listwy antenowej, inny kształt obiektywu aparatu) i dodaniu nowych wersji kolorystycznych, w tym czarnej, na której przykładzie prezentowano możliwości smartfonu.

Poświęcono natomiast wiele uwagi zmianom funkcjonalnym. Mowa tutaj przede wszystkim o wodo- i kurzoodporności (standard IP67), którą wiele firm już wprowadziło do swoich flagowych urządzeń, ale Apple po raz pierwszy.

Nie ma złącza słuchawkowego

Tak jak zapowiadano, zniknęło całkowicie złącze słuchawkowe, a zastąpi je Bluetooth oraz uniwersalne wejście Lightning, z którym są kompatybilne są teraz słuchawki Apple.

Dla tradycjonalistów producent przygotował przejściówkę do klasycznego mini jack 3,5 mm, która będzie dołączona do zestawu. Pojawiły się również głośniki stereo, które znajdziemy na górnej i dolnej krawędzi. 

Ekrany telefonów nie zmieniły się jeśli chodzi o przekątne, ale udoskonalono je pod względem technicznym. Nowe Retiny są 25 proc. jaśniejsze i mają bardziej nasycone kolory.

Dość istotnych zmian doczekały się aparaty fotograficzne, które teraz w obu urządzeniach mają optyczną stabilizację obrazu nowej generacji i przysłonę f/1.8. Nowy moduł ma być do 60 proc. szybszy, a poczwórna lampa błyskowa zapewnia 50 proc. więcej światła. W iPhone 7, 12-megapikselowa jednostka opiera się na jedynym obiektywie, a w 7 Plus na dwóch, dzięki czemu w większym urządzeniu będzie dostępny dwukrotny zoom optyczny, a cyfrowe zbliżanie (do 10x) będzie zapewniać cztery razy mniejsze straty jakości niż dotychczas. To jednak nie koniec zalet płynących z zastosowania podwójnego obiektywu - ma on również gwarantować niespotykaną dotąd głębię obrazu i możliwość wykonywania zdjęć z rozmazanym tłem (efekt bokeh).

Za wydajność tegorocznych iPhone'ów odpowiada dwurdzeniowy chip A10 Fusion, który ma być 40% szybszy niż A9 i o połowę wydajniejszy od A8. Znacznie bardziej imponująco prezentuje się jednak procesor graficzny, który jest 240 razy bardziej efektywny niż ten zastosowany w pierwszej generacji urządzenia. Według obietnic Apple, ma on zagwarantować konsolowy poziom rozrywki w grach wideo.

Tradycyjnie, Apple nie zdradziło szczegółowych parametrów baterii, ale mogliśmy zapoznać się z jej szacunkowymi osiągami. Siódemka podobno będzie w stanie wytrzymać 12 godzin przy przeglądaniu internetu LTE, a model z "Plusem" godzinę więcej.

Data premiery i cena

Oba smartfony będą dostępne w 5 wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej, różowej, czarnej matowej i czarnej połyskującej. Ceny?

iPhone 7 z 128GB - 3879 zł.  iPhone 7 z 256GB - 4399 zł.

iPhone 7 Plus z 128GB - 4479 zł. iPhone 7 Plus z 256GB - 4999 zł.

Polska premiera - 23 września.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | iPhone 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje