Reklama

Internet w 2011: Bez obniżek cen, ale szybszy

Polscy operatorzy telekomunikacyjni są zgodni. W przyszłym roku nie należy spodziewać się obniżek cen abonamentowych za internet, ale w tej samej cenie klienci otrzymają lepsze parametry.

W 2011 roku wojny cenowej na internetowym rynku nie będzie. Klienci przesyłają coraz więcej danych w internecie oraz korzystają z coraz bardziej zaawansowanych usług w sieci (np. telewizja HD), co z kolei wymusza na operatorach większe inwestycje w sieć oraz nowe technologie.

Reklama

Przedstawiciele operatorów oraz analitycy rynku są zgodni. Jak twierdzą na łamach "Rzeczpospolitej", operatorzy doszli do niskiego poziomu cen, więc w przyszły roku nie ma miejsca na dalsze cięcia cen. Zamiast na obniżkę cen operatorzy postawią na jakość usług. Dlatego klienci w tej samej cenie będą otrzymywać dostęp do szybszego internetu oraz - co dotyczy głównie internetu mobilnego - większe pakiety danych.

Polacy coraz częściej sięgają nie po tańsze, ale szybsze opcje internetowe. Przykładem jest chociaż największa w Polsce telewizja kablowa UPC Polska, której klienci najczęściej wybierają opcję 25 Mb /s (w promocji już od 40 zł) mimo, że w ofercie dostępne są tańsze opcje 5 Mb/s i 10 Mb/s. Według analityków rynku, wraz z modernizacją sieci niższe prędkości internetu coraz częściej będą odchodziły do lamusa.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje