Internet o prędkości 800 Mb/s

Firma Arris i koreański dostawca internetu SK Broadband uruchomiły 16 kanałów downstream, osiągając prędkość przesyłania danych 800 Mb/s do jednego modemu kablowego.

Arris informuje, iż we współpracy z SK Broadband Inc., południowokoreańskim liderem branży telekomunikacyjnej, uruchomiła w warunkach laboratoryjnych 16 kanałów downstream, co w efekcie pozwoliło na dostarczanie danych z przepustowością do 800 Mb/s. Rozwiązanie zbudowano w oparciu o kontroler modemów kablowych ARRIS C4 CMTS w wersji 7.4 i modem SK Broadband 16x4.

- Możliwość dostarczenia 800 Mb/s umożliwi operatorom kablowym oferowanie konkurencyjnych usług w stosunku do operatorów korzystających z technologii FTTP (światłowód do posesji) i PON (pasywna sieć optyczna) - twierdzi Ken Wright z Arris. Poprzez dostarczanie tych usług za pośrednictwem istniejącej infrastruktury HFC, operatorzy kablowi będą mogli konkurować na rynku telekomunikacyjnym, bez znaczących inwestycji w rozbudowę sieci - dodał.

Reklama

Koreański rynek telekomunikacyjny jest jednym z najbardziej rozwiniętych. Ciągły wzrost konsumpcji wideo Over the Top, powoduje stale powiększający się popyt na wysokie przepustowości, zarówno na rynku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostawcy telekomunikacyjni wciąż oferują zwiększone poziomy przepustowości, a operatorzy kablowi, jak SK Broadband i ich dostawcy, jak Arris, muszą nie tylko dotrzymywać, ale także i przewyższać osiągnięcia konkurencji.

- Osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom rozwoju technologicznego - twierdzi Todd Kessler z Arris. Prędkości przesyłu danych, które pozostawały w sferze marzeń, stają się dostępne dla klientów i we współpracy z SK Broadband wyznaczamy kierunek zmian. Arris posiada długą historię innowacji technologicznych, jak również duży wkład w tworzenie otwartych standardów i współpracę pomiędzy dostawcami. Osiągnięcie w SK Broadband jest naturalną kontynuacją naszych wcześniejszych wdrożeń technologii Chanel bonding i bezpośrednim przykładem naszego zaangażowania w szybko rozwijający się rynek szerokopasmowy w Azji - tłumaczy Kessler.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy