Reklama

Intel coraz bardziej zainteresowany tabletami

Intel. Odkąd sięgam pamięcią koncern ten od zawsze był na rynku komputerowym. Pod jego patronatem światło dziennie ujrzało wiele potężnych chipsetów, między innymi ostatnio wydany Sandy Bridge oraz Oak Trail.

Produkty Intela znajdziemy w serwerach, komputerach stacjonarnych, laptopach i netbookach. Nie sądzicie, że to dziwne, że rynek tabletów i smartfonów zdominowany jest przez układy oparte na architekturze ARM? Może się wydawać, że Intel przegapił odpowiedni moment, by wkroczyć na rynek urządzeń przenośnych. Wygląda na to, że dostrzegł swój błąd i już podjął odpowiednie kroki, by go naprawić. Lepiej późno, niż wcale.

Reklama

Tegoroczne targi IDF w Pekinie przyniosły wiele ciekawych informacji. Intel zaprezentował tam nie tylko nowe komputery, ale także szczegółowe plany dotyczące strategii wkroczenia na rynek urządzeń przenośnych. Priorytetem koncernu są tablety i smartfony oparte na systemach Android Honeycomb oraz MeeGo.

Intel wspomniał o około trzech tuzinach (3 x 12 = 36!) nowych tabletów, które mają pojawić się na rynku. Będą one wyposażone w układ Oak Trail oraz system Android Honeycomb, który, najwidoczniej, zostanie wzbogacony o wsparcie dla procesorów Intela. Ich producentami będą, między innymi, Evolve III, Lenovo, Razer, Viliv i Fujitsu. Poza tymi interesującymi zapowiedziami, koncern pochwalił się także nową generacją procesorów - bazującymi na Oak Trail'u chipsetami "Cloverview". Niestety, nie wiemy nic więcej na ich temat.

Jednak to nie koniec niespodzianek. Wszystko wskazuje na to, że MeeGo nie zostało całkiem zapomniane. System ten, początkowo, wspierany był przez Nokię, ale po niespodziewanie ogłoszonej współpracy pomiędzy fińskim koncernem i Microsoftem, projekt został zepchnięty na drugi plan. Nie wszyscy jednak o nim zapomnieli, czego najlepszym przykładem jest Intel, który wierzy w potencjał MeeGo. Poniższy film przedstawia działanie systemu na nowej generacji tablecie.

MeeGo w tabletach:

Co myślicie o MeeGo? Wątpię, aby wielu z was sądziło, że system ten będzie miał szansę konkurować z Androidem i iOS. Jednak... cicha woda brzegi rwie, czyż nie?

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sandy Bridge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje