Reklama

Huawei zamawia wyświetlacze u Samsunga. Gdzie trafią?

Według najnowszych informacji, chińska firma postanowiła złożyć zamówienie na wyświetlacze, które zostaną stworzone bezpośrednio przez Samsunga. Panele AMOLED o dużej przekątnej będą dostępne dla najnowszego smartfona Huawei.

Wyświetlacze dostarczone przez Samsunga mają posiadać przekątną na poziomie 6,9 cala i najpewniej trafią one do modelu Huawei Mate 20. Przecieki zdradzają, iż Chińczycy chcą wykorzystać wspomniane ekrany do sprzętów, które pojawią się na rynku w ostatnim kwartale tego roku.

Reklama

Co ciekawe, wyświetlacze zamówione od koreańskiego producenta nie będą zakrzywione - Huawei wykorzysta technologię 2.5D, która na przestrzeni ostatnich lat stała się bardzo popularna na rynku mobilnym. Nie wiadomo także, w jakich dokładnie proporcjach zostaną stworzone wszystkie ekrany. Można jednak podejrzewać, iż Huawei postawi na sprawdzone proporcje 18:9 lub nawet 19:9.

Jeśli faktycznie 6,9 calowy wyświetlacz pojawi się w modelu Huawei Mate 20, to ten smartfon będzie oficjalną odpowiedzią na Samsunga Galaxy Note 9.

Odpowiedzi na wszystkie pytania oraz wątpliwości poznamy już po tegorocznych wakacjach. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Huawei | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje