Google testuje Andromedę - nowy system operacyjny

Od dawna krążą pogłoski, że Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym, który mógłby znaleźć zastosowanie w tabletach, ultrabookach i urządzeniach 2w1. Teraz mamy potwierdzenie.

Potwierdzenie istnienia nowej platformy odnaleziono w kodzie AOSP Androida 7.0 Nougat, gdzie wielokrotnie pojawia się tajemnicza nazwa Andromeda. Co ciekawe, często występuje ona w towarzystwie Nexusa 9, co może oznaczać, że Google testuje swój nowy system właśnie na tym tablecie. 

Reklama

Andromeda ma być połączeniem Androida oraz Chrome OS i celuje w rynek, który jest obecnie zdominowany przez Windowsa 10. System ma być uniwersalny, oferować dużo większe możliwości niż Android, ale jednocześnie być lżejszy od popularnych okienek i zdolny do działania na każdym sprzęcie. 

Bardzo możliwe, ze pierwsza zapowiedź platformy Andromeda pojawi się już 4 października, na konferencji, która ma ujawnić smartfony z serii Pixel. Hiroshi Lockheimer, jeden z prezesów Google, udostępnił na Twitterze post, w którym zdradza, że jest tak samo podekscytowany nadchodzącą konferencją, jak tą, na której przedstawiono pierwszą edycję systemu Android. Czy to oznacza, że gigant z Mountain View rzeczywiście przymierza się do przedstawienia czegoś wielkiego?

Dowiedz się więcej na temat: Android | Andromeda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje