Reklama

Galaxy S9+ wielkim sukcesem dla Samsunga

Firma Counterpoint Research opublikowała raport, z którego wynika, iż jeden ze smartfonów sprzedawał się wyśmienicie na przestrzeni kwietnia tego roku. Który producent ma prawo do świętowania?

Okazuje się, iż Samsung Galaxy S9+ był najlepiej sprzedającym się smartfonem przez cały kwiecień tego roku. Flagowy smartfon koreańskiego producenta posiadał aż 2,6 procenta udziałów w globalnej sprzedaży urządzeń mobilnych. Na drugim miejscu uplasował się Samsung Galaxy S9, a trzecie miejsce zostało zajęte odpowiednio przez iPhone’a X. W pierwszej dziesiątce rankingu najlepiej sprzedających się smartfonów znalazło się także miejsce na takie urządzenia, jak Samsung Galaxy S8, iPhone 6 czy iPhone 7.

Reklama

Niestety Samsung mimo dobrych wyników sprzedażowych musi uporać się z innym problemem. Urządzenia koreańskiego producenta bardzo szybko tanieją i na tym polu gigant zdecydowanie przegrywa z Apple. Do czołówki w ostatnich miesiącach dobija się także Xiaomi, tak więc walka w segmencie najlepiej sprzedających się smartfonów będzie się tylko rosła.

Na liście Counterpoint Research nie ma również miejsca na żadne urządzenie ze średniej półki cenowej. Czyżby większość osób na świecie wydawała swoje pieniądze tylko i wyłącznie na flagowce?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje