Galaxy Note 7 - problemów ze smartfonem Samsunga ciąg dalszy

Samsung oficjalnie zakończył sprzedaż i produkcję pechowego modelu, ale zamieszanie wokół niego nie maleje.

Problemy z Note 7 rozpoczęły się jeszcze w sierpniu - wraz z pierwszymi modelami trafiającymi do klientów, pojawiły się doniesienia o eksplodujących modelach. Smartfon zadebiutował w kilku krajach, ale Samsung postanowił wstrzymać sprzedać i wymienić sprzedane modele. Jednocześnie przesunięto premierę w pozostałych krajach, w tym w Polsce (z połowy września na początek listopada). Niestety, w zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia mówiące o problemach z wymienionymi egzemplarzami (więcej informacji w tym materiale).

Ponieważ Egzemplarze po wymianach wciąż wybuchają, a firma w trosce o bezpieczeństwo swoje i klientów kończy sprzedaż i produkcję felernego modelu. Associated Press opublikowało wideo, na którym widać dymiącego się Note'a 7 w domu jednej z mieszkanek Honolulu.

Reklama

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol. 

Materiał został nakręcony przez użytkownika o nicku DeCasa. Po całym incydencie, użytkowniczka smartfonu zemdlała - nie wiadomo, czy miało to coś bezpośrednio wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Samolotowy zakaz

Note 7 jest na czarnej liście przedmiotów, których nie można wnosić na pokład samolotów wielu linii lotniczych na świecie. Co więcej, z Wielkiej Brytanii i USA dochodzą wieści, że firmy kurierskie i urzędy pocztowe odmawiają przyjmowania paczek ze smartfonem Samsunga. Polskie linie lotnicze również informują pasażerów.

Tymczasem do sprzedaży trafiło około 4 milionów egzemplarzy Note'a 7, które muszą zostać odesłane do oddziałów koreańskiego producenta, nie wyrządzając przy tym nikomu żadnych szkód. Do tego celu Samsung przygotował więc specjalny zestaw do transportu. Składa się on z woreczka elektrostatycznego i trzech pudełek, w tym jednego ognioodpornego. Do zestawu dołączono także gumowe rękawiczki. Taki zestaw ma zostać wysłany w najbliższym czasie do wszystkich właścicieli Galaxy Note'a 7.

Oficjalne oświadczenie polskiego oddziału Samsunga na temat Galaxy Note 7:

"Dbając o bezpieczeństwo klientów wstrzymaliśmy sprzedaż oraz program wymiany Note 7. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu produkcji tego urządzania. Mając powyższe na uwadze polscy klienci będą mogli wybrać następujące opcje:

 1. Wymiana Note7 na Samsung Galaxy S7 Edge

 2. Zwrot pieniędzy za Note 7"

Nasz komentarz na koniec

Wielka szkoda, mieliśmy szansę się mu przyjrzeć (materiał TUTAJ) i był to jeden z najlepszych smartfonów tego roku.


Dowiedz się więcej na temat: samsung galaxy note 7

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje