Reklama

Essential Phone to smartfon, którego nie da się naprawić

Specjaliści z iFixit rozebrali Essential Phone'a i wydali bardzo niepokojący werdykt.

Procedura jest zawsze taka sama - smartfon jest rozbierany na części, opisywany, a następnie oceniany pod kątem łatwości naprawy. Testerzy z kanału iFixit sprawdzają najnowsze smartfony i inne urządzenia elektroniczne. Jak wypadł Essential Phone? Okazuje się, że tragicznie. 

Reklama

Konstrukcja smartfonów nowej generacji bardzo często jest problematyczna w naprawie. Producenci, chcąc zmieścić w bardzo smukłej obudowie jak największą ilość podzespołów, muszą często stosować rozwiązania montażowe, które są jednorazowe i przy jakiejkolwiek naprawie wymagana jest całkowita wymiana niektórych elementów. 

Essential Phone, po otworzeniu obudowy, okazuje się być wykonany tylko przy użyciu takich rozwiązań. Smartfonu nie da się rozebrać na części, bez uszkadzania jego kluczowych elementów. Ewentualna naprawa może więc okazać się niemożliwa, bez posiadania całej gamy części zamiennych. 

W kwestii łatwości naprawy, Essential Phone został więc oceniony na 1, w skali 1-10. Producent zapewnia jednak, że jest to urządzenie ponadprzeciętnie wytrzymałe i nie będzie wymagało napraw. Jak będzie naprawdę, przekonamy się za kilka miesięcy. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Essential Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje