Czy bezprzewodowe słuchawki szpiegują użytkowników?

Jeden z mieszkańców Chicago oskarżył firmę Bose o gromadzenie danych o jego aktywności i sprzedawanie ich zewnętrznym podmiotom.

Mieszkaniec Chicago, Kyle Zak, twierdzi, że Bose gromadzi informacje o nim, a później sprzedaje je firmom takim jak Segment.io. Wszystko ma rzekomo odbywać się poprzez jego słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35, połączone z aplikacją Connect. Mężczyzna wniósł pozew do Sądu Federalnego w Chicago i domaga się odszkodowania oraz wstrzymania sprzedaży podejrzanych modeli.

Reklama

Mowa o słuchawkach takich jak:  Bose QuietComfort 35, QuietControl 30 i SoundLink Around-Ear Wireless Headphones II, SoundLink Color II, SoundSport Wireless i SoundSport Pulse Wireless.

Według Kyle'a, firma gromadzi dane o gatunkach muzyki i audycjach słuchanych przez użytkownika, co może pomóc w stworzeniu jego profilu osobowościowego, rozszyfrowaniu jego preferencji politycznych i upodobań. 

Nie wiadomo, ile powyższe oskarżenia mają wspólnego z prawdą, ale z pewnością dowiemy się już wkrótce, ponieważ sprawa zyskała duży rozgłos i zainteresowali się nią działacze z różnych organizacji skupiających się w okół prywatności w sieci. 

Dowiedz się więcej na temat: słuchawki bluetooth

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje