Reklama

Cablevision zaoferuje 100-megabitowe łącza

Firma Cablevision Systems Corp. zaoferuje najszybsze w USA połączenie internetowe dla osób indywidualnych. Od 11 maja 3 miliony subskrybentów tej nowojorskiej firmy będzie mogło korzystać z asymetrycznego łącza zapewniającego przesył rzędu 101 megabitów na sekundę do klienta i 15 Mb/s od klienta.

Osiągnięcie tak dużych prędkości transmisji danych było możliwe dzięki zainwestowaniu przez przedsiębiorstwo 300 milionów dolarów w udoskonalenie swojej sieci Docsis 3. Oznacza to, że na wartość inwestycji w przeliczeniu na potencjalnego klienta wyniosła niemal 100 dolarów. Za tego typu usługę trzeba będzie zapłacić 99,95 USD miesięcznie.

Reklama

Konkurencja Cablevision będzie miała nie lada orzech do zgryzienia. Głównym przeciwnikiem przedsiębiorstwa jest Verizon, którego najszybsze łącza zapewniają 50 Mb/s do klienta i 20 Mb/s od klienta. Usługa jest oferowana w cenie 140 dolarów miesięcznie, jednak w Nowym Jorku jej cena, ze względu na dużą konkurencję, wynosi 90 USD.

Verizon na pewno nie będzie przyglądał się bezczynnie. Przedstawiciele firmy oświadczyli, że technologia, którą obecnie zaczynają stosować w swojej sieci kablowej, pozwala na transfer rzędu 400 Mb/s bez konieczności ograniczania sygnału telewizyjnego. Na razie nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, w jaki sposób Verizon odpowie na konkurencyjną ofertę.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje