Reklama

Apple przygotowuje oznaczenia o prywatności dla aplikacji

Apple przygotowuje się do wdrożenia specjalnych „naklejek” przy aplikacjach, które będą informowały użytkownika o tym, jakie dane będą zbierane i przetwarzane przez programy.

Firma Apple przygotowuje się do wdrożenia specjalnych etykiet dotyczących prywatności - pojawią się one przy każdej aplikacji znajdującej się w App Store i nie będzie wyjątku od tej reguły. Programiści, którzy nie dostosują swoich aplikacji do nowych wymagań amerykańskiej firmy mogą liczyć się z konsekwencjami, nawet w postaci usunięcia programu ze wspomnianego sklepu.

Reklama

Aplikacje w App Store otrzymają więc specjalne naklejki, które przypominają te znajdujące się na jedzeniu. Będzie można na nich podejrzeć swoisty "skład" danego programu oraz to, jak dokładnie zbiera oraz wykorzystuje dane użytkowników.

Pierwszą aplikacją, która zgłosiła zastrzeżenia jest WhatsApp od Facebooka. To już kolejny raz, kiedy aplikacja powiązana z gigantem społecznościowym ma problem z działaniami dotyczącymi prywatności proponowanymi przez Apple.

Po raz pierwszy amerykańska firma z jabłkiem w logo zapowiedziała swoje etykiety prywatności w ramach konferencji WWDC w czerwcu 2020 roku.  

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje