Apple patentuje smartfon dokowany w laptopie

Apple Insider donosi, że firma z Cupertino opatentowała bardzo ciekawe rozwiązanie.

Patent złożony przez Apple zakłada, że iPhone ma być dokowany w komputerze przenośnym w miejscu, gdzie z reguły znajduje się gładzik. Może z tego wynikać, że będzie on służył do między innymi do nawigacji. Czy takie rozwiązanie ma sens? Póki co nie znamy żadnych szczegółów, więc nie wiadomo, jaki jest dokładnie zamysł tego projektu.

Reklama

Wszystko wskazuje jednak na to, że Apple pracuje nad swoją wersją Continuum, czyli wielopłaszczyznowej integracji smartfonu z komputerem. Oprócz tego, pojawił się również drugi wariant, który zakłada dokowanie iPada w miejscu wyświetlacza. Jeśli to właśnie tablet miałby być w tym wypadku urządzeniem bazowym, projekt niewiele różni się od większości laptopów hybrydowych z Windowsem. 

Integracja smartfonu z komputerem to nieunikniony krok w rozwoju mobilnej technologii, którego jako pierwszy tak naprawdę podjął się Microsoft. Przecieki mówią jednak o tym, że wielu czołowych producentów pracuje nad podobnymi rozwiązaniami. Mowa tutaj między innymi o Samsungu, który już przy okazji premiery Galaxy S8 ma zaprezentować funkcję o nazwie DeX.

Dowiedz się więcej na temat: apple

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje