Android doczeka się trybu ciemnego. Jest jednak mały wyjątek

Użytkownicy urządzeń z Androidem od lat proszą Google o to, aby firma zdecydowała się na wdrożenie trybu nocnego do swojego oprogramowania. Okazuje się, iż jest jeszcze na to nadzieja – niestety, ale z pewnym wyjątkiem.

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O, amerykańska firma nie zaprezentowała żadnych nowości w kontekście ciemnego interfejsu, który miałby trafić do Androida. Użytkownicy zauważyli jednak wpis, który sugeruje, iż w smartfonach z serii Pixel pojawi się specjalny przełącznik, który pozwoli na szybkie pozostawienie jasnego motywu lub zmianę kolorów na ciemne.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo czy tego typu opcja zostanie dostarczona także do innych urządzeń. Google nie chce komentować całej sytuacji i twierdzi, że opisywana wyżej możliwość pojawi się w kolejnej wersji Androida.

Jeśli gigant z Mountain View nie zdradza zbyt wiele oraz chroni swoje tajemnice, to śmiało można stwierdzić, że coś zdecydowanie jest na rzeczy.

Bardzo możliwe, że już w przyszłym roku zobaczymy Androida, który zostanie przebudowany tak, aby dostarczać nam dwa różne doświadczenia wizualne, w zależności od wybranej opcji w ustawieniach.

Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje