Reklama

5 ciekawych zastosowań dla tabletów

W ostatnich latach tablety na dobre zadomowiły się na rynku urządzeń mobilnych. Wiele osób nadal jednak nie dostrzega, jak wielkie możliwości dają tego typu urządzenia. Znaleziony pod choinką tablet wcale nie musi skończyć w szafie lub na portalu aukcyjnym. Jak można więc wykorzystać tablet poza prozaicznymi zastosowaniami typu przeglądania internetu czy filmów?

1. Tablet w roli wygodnego, dużego pilota do telewizora
 
Jakie są piloty do telewizorów każdy wie – osobiście nie spotkałem jeszcze pilota idealnego. Te które spotkałem miały często małe, niewygodne przyciski, były źle wyprofilowane. Zwykle jest też tak, że konieczne do ich działania baterie wyczerpują się w najmniej odpowiednim momencie np. późnym wieczorem, gdy na dworze jest zimno i pada śnieg czy deszcz itd. Powyższe problemy może rozwiązać obecnie każdy tablet z systemem Android – o ile spełnimy dwa warunki: posiadamy telewizor z dostępem do internetu, który jest podłączony do tej samej, co tablet sieci domowej (przewodowo lub poprzez Wi-Fi łączy się z tym samym routerem) i pobierzemy, a następnie uruchomimy aplikację, która pozwoli na ekranie tabletu wyświetlić pilot do telewizora

Reklama

Programy te często mają także wbudowane programy wybranych kanałów i wiele innych opcji, które sprawiają, że korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze niż z tradycyjnych pilotów, których funkcjonalność od lat pozostaje w dużej mierze identyczna. Wybrane tablety z systemem Android posiadają także wbudowany port podczerwieni (irda), który pozwala sterować urządzeniami nie obsługującymi sterowania poprzez Wi-Fi jak choćby dekodery satelitarne.

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tablety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje