Reklama

ZWAP pociąg

Rozkład jazdy PKP dostępny w każdym miejscu, o każdej porze - pod adresem wap.pkp.pl. Jeszcze tylko telefon obsługujący protokół WAP i już nigdy nie spóźnimy się na pociąg.

Osoby korzystające z internetowego serwisu Polskich Kolei Państwowych nie będą miały żadnych problemów z poruszaniem się po jego bezprzewodowej wersji. Po wpisaniu adresu, wybieramy Rozkład Jazdy/Planowanie Podróży. Teraz pozostaje już tylko podanie skąd jedziemy i dokąd zmierzamy, opcjonalnie którego dnia i o której godzinie. W odpowiedzi na zapytanie otrzymamy najbliższe godziny odjazdów i przyjazdów do stacji docelowej. Następna liczba oznacza ilość przesiadek - by przejżeć gdzie i o której godzinie będą się one odbywać, wystarczy wybrać dany wiersz. Dostępna jest mozliwość wyświetlenia wcześniejszych/późniejszych pociągów w razie gdyby żaden z podanych nam nie pasował.

Reklama

Serwis jak najbardziej przydatny, pomyślano nawet o osobach podóżujących po naszym pięknym kraju, a nie władających językiem polskim - dostępna jest opcja wyświetlania komunikatów po angielsku. Jedynym "drobnym" mankamentem bezprzewodowego rozkładu jazdy PKP jest fakt, iż... nie na wszystkich komórkach z WAPem działa. Na Nokii 7110 nie było żadnych problemów, zaś Nokia 6250 za żadne skarby nie chciała pokazać wyników wyszukiwania, tłumacząc się nieprawidłowym ciągiem znaków.

Pewne wyjaśnienie kryje się w opcji "Inne" - możemy tam wybrać, czego używamy do przeglądania - wyszczególniona jest Nokia 7110, Ericsson R320, Ericsson R380, Motorola i Siemens... co z resztą ? Jak wiadomo, Nokia wprowadzając ulepszenia w nowych telefonach potrafi zepsuć to, co do tej pory działało poprawnie - vide 6250, która czasem odmawia pokazywania stron, które na innych modelach tej firmy wyświetlają się bez zarzutów.

(Mobile.net.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rozkład jazdy PKP | Nokia | pociagi | pociągi | jazdy | PKP | pociąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje