Reklama

Znamy cenę Nokii Lumii 800 w Polsce

Jak już wiecie Nokia Lumia 800 zadebiutuje na naszym rynku w styczniu 2012 roku. Jednak już teraz znamy polską cenę pierwszego Windows Phone'a fińskiej firmy!

Ta, według informacji jakie do nas dotarły, wynosić będzie od 1999 zł do 2099 zł w momencie pojawienia się na polskim rynku. Cena w sklepach może różnić się w zależności od dystrybutora, który będzie rozprowadzał model, ale 2099 zł to górna granica. Wkrótce ma rozpocząć się przedsprzedaż Lumii 800 w Polsce, a pod koniec stycznia model trafi oficjalnie do sprzedaży. Od razu może pojawić się on w ofercie polskich operatorów, z Orange i T-Mobile na czele.

Reklama

Czy to dużo? Szczerze powiedziawszy można by spodziewać się wyższych cen w przedsprzedaży. 1999 zł to nie tak dużo za topowy model Nokii z Windows Phone w momencie wejścia na rynek. Co więcej, można przypuszczać, że dzięki kampaniom promującym model i szerokiej dostępności 800 zdobędzie dużą popularność, a jej ceny będą szybko spadać. Pomóc w tym może również planowana na pierwszy kwartał 2012 roku prezentacja wyższego modelu Nokia Lumia 900.

Oczywiście, obecnie na eBay'u można kupić obecnie Lumię 800 z brytyjskiej dystrybucji nawet już za 1600 - 1800 zł. Należy jednak pamiętać, że mogą one nieco różnić się od egzemplarzy na polski rynek. Dotyczy to lokalizacji oprogramowania, dostępności niektórych usług oraz serwisowania.

Czy Nokia Lumia 800 ma szansę odnieść sukces na polskim rynku? Wydaje mi się, że tak. Szczególnie pomocne mogą być tu kampanie reklamowe, które zasięgiem maja objąć prasę, TV i internet. Do tego, swoje trzy grosze mogą dorzucić operatorzy, jak Orange. Gdyby w ofercie polskiego oddziału pojawiły się oferty z konsolą Xbox jak miało to miejsce w Wielkiej Brytanii sukces byłby niemal zagwarantowany. Ostatnio widać również, że Windows Phone cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a premiery Lumii odbiły się dużym echem w całej Europie.

Mateusz Żołyniak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Nokia Lumia | Nokia Lumia 800

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje