Reklama

Wspólne laboratorium Intela i Nokii

Intel Corporation, Nokia i Uniwersytet Oulu oficjalnie otworzyły dziś Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii. Będzie ono zatrudniać około 25 badaczy i stanie się najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczej Intela, Intel Labs Europe.

Początkowo laboratorium będzie prowadzić badania nad nowymi interfejsami użytkownika, które wykorzystają rosnące możliwości urządzeń mobilnych. Jak twierdzi Intel, stworzenie interfejsów, które bardziej przypominają interakcje w rzeczywistym świecie, zapewni użytkownikom bardziej naturalne i intuicyjne doświadczenia, tak jak współczesne gry i filmy stały się bardziej immersyjne za sprawą realistycznej grafiki 3D.

Reklama

Nowe laboratorium będzie korzystać z platformy open source MeeGo niedawno wprowadzonej przez Intela i Nokię. - Badania nad przyszłymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi oraz elektroniką i fotoniką prowadzone przez Uniwersytet Oulu sprawiają, że jest on doskonałą lokalizacją dla Wspólnego Centrum Innowacji Intela i Nokii - powiedział Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel i dyrektor Intel Labs.

Innym potencjalnym obszarem badań są technologie, które pozwolą na wyświetlanie trójwymiarowego hologramu osoby, z którą rozmawiamy przez telefon , co dziś można zobaczyć tylko w filmach science-fiction. Konsumenci będą bardziej zaangażowani w doświadczenia mobilne, niż ma to miejsce w przypadku bieżących metod.

- Technologia 3-D może zmienić sposób, w jaki korzystamy z urządzeń mobilnych i sprawić, że doświadczenie korzystania z nich będzie o wiele bardziej immersyjne - powiedział Rich Green, starszy wiceprezes i główny dyrektor ds. technologii w firmie Nokia. - Nasze nowe, otwierane wraz z Intelem laboratorium korzysta z wiedzy społeczności badawczej Oulu na temat interfejsów 3-D. Z czasem stworzy ono fundament dla przyszłych doświadczeń mobilnych.

Laboratorium będzie zlokalizowane w Centrum na rzecz Doskonałości Internetowej na Uniwersytecie Oulu i będzie ściśle współpracować z ośrodkiem Oulu Urban Living Labs. Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii powiela model współpracy między branżą a instytucjami akademickimi, przypominający tę między Intel Labs Barcelona a Universitat Politicnica de Catalunya w Hiszpanii, Intel Visual Computing Institute a Uniwersytetem Kraju Saary w Niemczech czy Intel Labs Berkeley a Uniwersytetem Kalifornii w Berkeley w Stanach Zjednoczonych.

Intel Labs Europe - informacje

Prace badawczo-rozwojowe i innowacje Intela w Europie są realizowane przez sieć laboratoriów zajmujących się badaniami, opracowywaniem produktów i innowacjami, a także przez szereg jednostek biznesowych Intela. Organizacja Intel Labs Europe została formalnie założona w 2009 roku w celu centralnego koordynowania tej różnorodnej i rozległej sieci oraz lepszego dostosowania działalności Intela do europejskich inicjatyw badawczo-rozwojowych. Obecnie europejska sieć badawczo-rozwojowa firmy Intel, Intel Labs Europe, składa się z 22 laboratoriów zatrudniających ponad 900 ekspertów.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Uniwersytet | Oulu | laboratorium | intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje