Reklama

Wozniak o Windows Phone 7: Piękny i intuicyjny

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, jest zauroczony tym jak wygląda i działa WP7.

Świat technologii zawsze jest zauroczony, gdy swoją opinię na temat produktów ujawnia współzałożyciel Apple. Wrodzona łagodność w osądach oraz lekkość, przywiązanie do estetyki i brak negatywnego nacechowania wypowiedzi powodują, że słowa Woza rozchodzą się po sieci bardzo szybko.

Reklama

Chociaż posiada 2 iPhone'y 4S, to właśnie o Lumii (prawdopodobnie 900) wypowiadał się najcieplej. Bardzo spodobał mu się interfejs systemu Microsoftu oraz jego intuicyjność: "Jestem w swego rodzaju szoku. Każdy ekran na WP7 jest znacznie piękniejszy niż adekwatne aplikacje na iOS i Androidzie" - stwierdził Wozniak.

Wozniak ciepło wypowiada się również o tym, jak kolejne aplikacje prowadzą lekko przez system. Steve posunął się nawet to stwierdzenia, że obsługa iOS jest nierzadko bardziej "niezręczna" niż zabawa z jego Lumią, która bardziej przypomina obcowanie z przyjacielem, aniżeli z urządzeniem elektronicznym. I mimo, iż iPhone to dalej jest jego ulubiony telefon, to jest pod wrażeniem jaki postęp zrobili designerzy z Redmond.

Według niego, Windows Phone 7 jest ładniejszy od Androida i system sygnowany zielonym robocikiem raczej nie jest pod tym względem konkurencją dla mobilnych okienek.

Największym problemem platformy Microsoftu jest deficyt aplikacji od zewnętrznych deweloperów. To właśnie na tym polu i Android (wraz z całą masą wątpliwej jakości "ciekawostek" dostępnych w Markecie) i iOS wypadają znacznie lepiej od Windows Phone 7.

Warto przypomnieć, że swego czasu Woz również pozytywnie wypowiadał się na temat Androida i dwóch smartfonów - Galaxy Nexusa i Motoroli RAZR. Był pod wrażeniem designu i gabarytów amerykańskiej żyletki oraz postępów jakie zrobił Android w wersji Ice Cream Sandwich. Warto czasem posłuchać co legenda świata IT ma do powiedzenia na temat mobilnych nowinek, gdyż jak sam przyznaje, na co dzień obraca w rękach około 10 smartfonami.

Michał Mynarski

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Steve Wozniak | Nokia Lumia 800

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje