Reklama

Wielki Brat czuwa

Wiadomości SMS mogą bez problemu zostać przechwycone, dlatego nie należy wysyłać za ich pośrednictwem żadnych ważnych (ani tym bardziej poufnych) informacji - ostrzegła wczoraj firma analityczna Gartner. Eksperci powołują się na przypadek brytyjskiego operatora MMO2, który w ostatnim czasie zwolnił kilkoro pracowników za naruszanie prywatności klientów firmy.

Okazało się bowiem, że osoby te rozsyłały do swoich znajomych kopie niektórych wiadomości SMS wysyłanych przez klientów. Sprawa ta pokazała, że, mimo iż przechwycenie treści wiadomości SMS przez "zewnętrzne" podmioty (np. firmy zajmujące się wywiadem gospodarczym) jest bardzo trudne, to praktycznie nieograniczony dostęp do nich mają niektórzy pracownicy operatorów telefonii komórkowej. Przedstawiciele MMO2 potwierdzili ten fakt, zaznaczając jednak, że liczba takich pracowników jest bardzo mała.

Reklama

Zdaniem Gartnera, ten incydent może mieć poważny wpływa na zahamowanie rozwoju tzw. e-voting, czyli przeprowadzania najróżniejszych głosowań (np. wyborów) za pomocą SMSów. Skoro bowiem istnieje możliwość "podglądania" głosów, to nie można mówić o tajności głosowania (a to jeden z warunków przeprowadzania niektórych wyborów).

(smsbox.pl)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy | brat | Wielki Brat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje