Reklama

W Plusie będzie taniej

Polkomtel, operator sieci Plus GSM, zapowiada, że w najbliższym czasie obniży stawki połączeń post-paid. Przejęciem kontroli nad polskim operatorem komórkowym jest wciąż zainteresowany Vodafone Group - poinformowali we wtorek przedstawiciele Polkomtela i Vodafone.

"Nie jest tajemnicą, że chcielibyśmy mieć większy udział w Polkomtelu. Ale mamy wielu innych udziałowców i musimy się z nimi porozumieć" - powiedział na wtorkowej konferencji prezes Vodafone Arun Sarin.

Reklama

Z kolei prezes Polkomtela Jarosław Pachowski nie ujawnił, kiedy spodziewa się ewentualnej transakcji przejęcia Polkomtela przez Vodafone. "Mam swoją wizję takiej transakcji, ale nie mogę jej ujawnić. Moim zdaniem to będzie proces ewolucyjny, a nie rewolucyjny" - powiedział Pachowski. Pod koniec września Stanisław Dobrzański, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych, jednego z akcjonariuszy Polkomtela, informował, że jego zdaniem w tym roku nie dojdzie do sprzedaży akcji Polkomtela przez jego polskich akcjonariuszy. Prezes Pachowski poinformował, że Polkomtel ma w tej chwili około 150.000 klientów usługi "Sami Swoi". Pojawiła się ona na rynku latem 2004 roku. Dodał, że jest to oferta skierowana na zupełnie inny rynek (osoby często nie posiadające wcześniej telefonu komórkowego), niż oferowana przez PTC usługa post-paid "Heyah", i dlatego nie można oczekiwać tak szybkiego wzrostu liczby użytkowników. Pojawienie się usługi "Sami swoi" zdaniem Pachowskiego nie odbywa się kosztem dotychczasowych klientów abonamentowych. Niemniej jednak Polkomtel w najbliższym czasie zamierza znacznie obniżyć ceny post-paid. "Ten segment był do tej pory nieco zaniedbany i teraz bardzo szybko odczuje spadek cen" - powiedział.

Polkomtel w najbliższym czasie podpisze aneks do umowy z TP SA o zasadach świadczenia połączeń z telefonów stacjonarnych na komórkowe. "Liczymy, że TP SA wywiąże się ze składanych obietnic i obniży swoje taryfy F2M. Celem porozumienia jest obniżenie cen dla klientów" - powiedział Pachowski.

Według prezesa Polkomtela, na koniec roku wskaźnik penetracji polskiego rynku telefonii komórkowej wzrośnie do 59 proc. "Nasze wcześniejsze analizy zakładały wzrost wskaźnika penetracji do około 53 proc." - powiedział. W ocenie Pachowskiego, jeśli na rynku pojawiłby się kolejny, czwarty operator telefonii komórkowej, to musiałby on spełnić podobne wymagania, jak istniejący operatorzy, a więc m.in. zainwestować w stworzenie własnej infrastruktury. "Będziemy protestować, jeżeli będą próby wprowadzenia nowego operatora na rynek 'bocznymi drzwiami', tzn. bez konieczności inwestowania w infrastrukturę i korzystającego z naszej sieci na narzuconych zasadach" - powiedział Pachowski.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polkomtel SA | operator | post

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje