Uważaj na tapetę

Zgodnie z przewidywaniami specjalistów, coraz bardziej skomplikowane systemy operacyjne telefonów komórkowych stają się łakomym kąskiem dla autorów wirusów. Tym razem ofiarami złośliwców stali się użytkownicy Nokii 7610. Koń trojański Skulls.A grozi tym, którzy załadowali do swego telefonu pliki pobrane z internetu.

Wirus pojawił się na stronach oferujących możliwość pobrania tapet i dzwonków na komórkę, atakując telefony korzystające z systemu Symbian.Pobrany plik imituje działanie aplikacji do edycji tapet i grafik, jednak po zainstalowaniu blokuje działanie dodatkowych funkcji telefonu, takich jak organizer czy kalendarz. Najbardziej widocznym efektem działalności wirusa jest pojawienie się czaszek (stąd nazwa) w miejscu dotychczasowych ikon.

Reklama

Aplikacja łaskawie pozostawia możliwość wykonywania i odbierania rozmów. Na szczęście nie ma możliwości rozpowszechniania się pliku wirusa pomiędzy użytkownikami telefonów - twierdzi Symbian, dodając, że trojan jest groźny tylko dla jednego modelu telefonu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje