Reklama

Tysiącom klientów nie udało się zmienić operatora

Około 68 tys. osób zdecydowało się na zmianę dostawcy szerokopasmowego internetu, kiedy tylko pojawiła się taka możliwość w ramach oferty Bitstream Access (BSA).

Niestety "ucieczce z TP" towarzyszyła masa problemów, czasem wynikających z przyczyn naprawdę banalnych - podaje UKE w swoim podsumowaniu początkowego okresu wdrażania BSA.

Reklama

Większość "uciekinierów TP" (63 tys.) zdecydowała się na usługi od Netii. Kolejne 5 tys. klientów wybrało usługę Multimo od GTS Energis. Obecnie jednak tylko 40 tys. klientów faktycznie korzysta z usług Netii, a GTS utrzymał 4,5 tys. klientów. Widać wyraźnie, że nie w każdym przypadku procedura zmiany operatora zakończyła się ona pomyślnie.

Czas oczekiwania na przełączenie operatora nie trwał 12 godzin jak obiecywano. Najdłuższe oczekiwanie klienta na podłączenie do internetu u alternatywnego operatora wynosiło 118 dni.

Jak podaje UKE, blisko 14 tys. wniosków o zmianę operatora zostało odrzuconych z przyczyn formalno-prawnych. Przykładowo adres użytkownika nie zgadzał się z danymi w bazach TP. Zdarzały się też problemy bardziej kuriozalne np. we wniosku zamiast jednego imienia użytkownika były wpisane obydwa imiona, podczas gdy w bazach danych TP znajdowało się tylko jedno.

Niezwykle ciekawa była sprawa zleceń GTS Energis, które zostały wstrzymane z powodu braku pieczątki niewymaganej w żadnej umowie. Inny ciekawy przypadek dotyczył prawie 8 tys. klientów Netii - ich zlecenia zostały przez Netię przekazane do TP, ale dominujący operator twierdził, że te zlecenia do niego nie wpłynęły (sprawa wyjaśniła się po interwencji UKE).

Problemy techniczne

Nie da się ukryć, że były również problemy techniczne. Dotyczyły one zapchanych i nierozbudowanych punktów styków z operatorami. W takich punktach styku nie ma ruchu generowanego przez abonentów usługi neostrada tp, a więc klienci byli informowani, że nie mogą skorzystać z usług operatora BSA, ale zawsze mogą powrócić do TP.

Dowiedz się więcej na temat: operator | problemy | UKE | BSA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje