Reklama

Telekomunikacja obniży ceny połączeń na komórki

Telekomunikacja Polska przedłożyła UKE projekt zmiany obowiązującego cennika usług telekomunikacyjnych w zakresie obniżenia cen połączeń do sieci komórkowych.

Propozycja TP wynika z planowanej obniżki stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych (tzw. MTR - Mobile Termination Rates). Telekomunikacja zwróciła się do UKE o zgodę na wprowadzenie obniżki cen za połączenia F2M (fixed-to-mobile), które jest uwarunkowane przez TP uprzednim obniżeniem stawek MTR przez operatorów komórkowych.

Reklama

Co ciekawe, Urząd Komunikacji Elektronicznej postanowił wyjść na przeciw użytkownikom i oczekuje na ich opinie w kwestiach związanych z warunkami funkcjonowania konkurencji, a także z ochroną interesu użytkowników. Wszystkie komentarze będą pomocne w rozpatrywaniu propozycji TP. Swoje opinie można przesyłać pocztą oraz drogą elektroniczną do 12 kwietnia.

Planowana jest także obniżka opłat za połączenia do sieci komórkowych w zakresie planów taryfowych i profili dedykowanych abonentom biznesowym. UKE również i w tej materii pragnie poznać opinie użytkowników. Termin przesyłania sugestii jest taki sam, jak w przypadku zmian w cenach połączeń dla indywidualnych klientów.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: UKE | komórki | Orange Polska S.A. | telekomunikacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje