Reklama

Telecom Italia inwestuje w Internet

Telecom Italia przejmie za ok. 759 mln USD francuskiego dostawcę Internetu Jet Multimedia S.A. - informuje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło w jednej z tych firm. Zakup pozwoli włoskiemu koncernowi umocnić swą pozycję na przyszłościowym rynku bezprzewodowych usług sieciowych.

Zachodni operatorzy komórkowi - np. należący do Deutsche Telekom T-Mobil czy hiszpańska Telefonica S.A - ostatnio bardzo chętnie inwestują w firmy internetowe. Telecom Italia, od dawna rywalizująca z niemieckim koncernem, najwyraźniej nie chce pozostać w tyle, ale jej rzecznik prasowy odmawia na razie komentarza w tej sprawie. TI chce prawdopodobnie zabezpieczyć się w ten sposób przed gwałtowną zwyżką notowań giełdowych Jet Multimedia S.A.

Reklama

Zdaniem większości analityków rynku IT, przyszłość telekomunikacji bezprzewodowej należy właśnie do usług związanych z Interentem - od zwykłej wędrówki po Sieci, po m-commerce (handel przez telefony komórkowe). Specjaliści przekonują, że w Europie Zachodniej już za kilka lat co drugie połączenie przez komórkę służyć będzie nie rozmowie z drugą osobą, ale transmisji danych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: multimedia | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje