Tańsza Neostrada zatwierdzona przez UKE

Dobra informacja dla kilku milionów abonentów usługi dostępu Neostrada w Telekomunikacji Polskiej. Urząd Komunikacji Elektronicznej zatwierdził nową promocję - Superpremium Internet, która wprowadza tańszy internet w TP.

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o pozytywnym zakończeniu testu zawężenia marży w odniesieniu do usług detalicznych Telekomunikacji Polskiej określonych jako: Promocja Superpremium Internet, Superpremium Internet z telewizją, Superpremium Internet z telefonią internetową , Superpremium Internet z telewizją i telefonią internetową.

Reklama

W związku z pozytywnym wynikiem, usługi mogą być wprowadzone przez TP na rynek na warunkach określonych w porozumieniu. Powyższe promocje dotyczą opcji 512 kb/s, 1 Mb/s, 2 Mb/s, 6 Mb/s, 10 Mb/s, 20 Mb/s oraz umowy na 12 lub 24 m-cy.

Powyższa decyzja UKE oznacza, że Telekomunikacja Polska będzie mogła wprowadzić tańsze ceny za usługę Neostrada. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa oferta zostanie wprowadzona na rynek, ale z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że prawdopodobnie po wakacjach, a obniżki mają być znaczne. Tańszy internet pozwoli największemu operatorowi telefonii stacjonarnej w Polsce na walkę z konkurentami, m.in. ofertami sieci telewizji kablowej,

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia prezes UKE zadeklarował utrzymanie do końca 2012 roku opłat hurtowych na poziomie obecnie obowiązujących ofert ramowych. Do tej pory operator wolał oferować klientom dodatki do umowy (np. drukarki czy urządzenia GPS) niż mniejsze ceny, bo wraz z obniżką ceny detalicznej TP, operatorzy BSA (Netia, Dialog itd) mają prawo do automatycznej przeceny oferty hurtowej za korzystanie z sieci TP.

Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | neostrada | internet | UKE

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje