Reklama

Tablet Nokii z Windows 8 potwierdzony

Ostatnio coraz częściej mamy do czynienia ze spekulacjami dotyczącymi tabletu Nokii. Dziś wszystko się stało jasne - tablet Nokii z Windows 8 będzie miał swoją premierę w czerwcu 2012 roku.

Dotychczas było jasne, że fiński koncern nie zaangażuje się w rynek tabletów współpracując z Google, gdyż to by był fenomen na skalę światową - Nokia, w przeciwieństwie do wielu producentów - nie ma w portfolio żadnego urządzenia z Androidem. To z kolei, wraz z podpisaniem porozumienia z Microsoftem, oznaczać mogło tylko jedno: że kwestią czasu jest pojawienie się na rynku tabletu Nokii z Windowsem. A że władze Nokii (najprawdopodobniej) dostrzegły, że nie ma większego sensu mieszać się w tablety z Windows 7, który pozostawia wiele do życzenia, postanowili zaczekać na najnowszą wersję systemu Microsoftu.

Reklama

Szef francuskiego oddziału Nokii, Paul Amsellem, w wywiadzie dla LesEchos wspomniał o planach na przyszłość producenta. Z rozmowy wynikło, że w czerwcu 2012 roku będziemy świadkami debiutu tabletu Nokii z Windows 8. Nie dość, że Nokia w końcu zawita na rynku, na którym powinna gościć już od dłuższego czasu, to będziemy mieć kolejną alternatywę do wyboru. Pytanie tylko w jakim stylu fińska firma chce zagościć na rynku i czy będzie w stanie walczyć o kawałek tabletowego tortu z obecnymi na nim już od dłuższego czasu rywalami.

Amazon jest przykładem na to, że da się zrobić zamieszanie wokół swojego produktu (Kindle Fire) w momencie, kiedy amerykański rynek jest względnie nasycony (zwłaszcza modelami z Tegrą 2). W przypadku Nokii sytuacja może być nieco trudniejsza. Trudno bowiem spodziewać się, by tablet z Windows 8 należał do niskiej półki cenowej.

Niestety, Amsellem nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących samego urządzenia. Warto jednak przypomnieć, że to już kolejny raz, kiedy przedstawiciel producenta wypowiada się na temat interesującego nas sprzętu. Nie tak dawno chociażby Stephen Elop dał zielone światło tabletowi Nokii. A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wcześniejsze informacje przekazywane na ten sam temat od Eldara Murtazina i sytuacja powoli zaczyna się klarować.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na kolejne przecieki dotyczące tabletu Nokii, bo zapewne do połowy przyszłego roku pojawi się takowych całe mnóstwo.

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tablet z Windows 8 | Nokia | Windows | tablet | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje