Reklama

SPH200D - Internetowe dzwonienie

Dzisiaj telefony coraz częściej obok standardowych rozwiązań telekomunikacyjnych obsługują także rozwiązania telefonii internetowej. Jednym z takich urządzeń jest SPH200D od Netgear.

Telefony stacjonarne powoli ustępują pola telefonom komórkowym. Przynajmniej te standardowe telefony. Ostatnią deską ratunku dla telefonicznych aparatów wydaje się obsługa internetowych połączeń. Tutaj do akcji wkraczają takie urządzenia jak SPH200D od Netgear, które umożliwiają dwa rozwiązania komunikacyjne - telefon stacjonarny oraz urządzenie do wykonywania telefonów przez internet.

Reklama

Podwójna komunikacja

W zestawie znajdziemy Dual-mode Cordless Phone, baterię, bezprzewodowy nadajnik Base Station, stację dokująco-ładująca, bezprzewodową stację dokująca z ładowarką, potrzebne kable oraz instrukcję obsługi.

Obsługa obu rodzajów komunikacji wiąże się z podłączeniem do urządzenia zarówno kabla ethernetowego, jak i kabla telefonicznego. Przez to - niestety - musimy korzystać z dwóch gniazdek. Powód? Zarówno baza, jak i ładowarka biurkowa potrzebują prądu. Taka najwyraźniej ma być cena podwójnej komunikacji.

Cały zestaw ma wykończenie w kolorze białym, obudowa jest bardzo przyjemna w dotyku. Stacja bazowa pasuje designem do współczesnych trendów. Słuchawka natomiast nie zaskakuje niczym oryginalnym, wpisując się w standardy tego typu urządzeń (nie ma w tym nic złego). Co ciekawe, do SPH200D można przyłączyć maksymalnie cztery słuchawki bezprzewodowe. To rozwiązanie może okazać się dla niektórych szalenie przydatne.

Pora dzwonić

Jak całość sprawdza się w praktyce? Do obsługi połączeń internetowych nie potrzeba komputera (wystarczy aktywne łącze internetowe). Siłą rzeczy obsługa połączeń telekomunikacyjnych jest jeszcze prostsza.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telefony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje