Reklama

SMS-ów już nie przybędzie?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku padnie kolejny - i chyba ostateczny rekord liczby wysłanych SMS-ów. Tylko do końca marca na całym świecie przesłano ponad 50 miliardów wiadomości tekstowych - wynika z danych GSM Association. Ogranizacja wróży jednak kres popularności tej usłudze.

GSM Association szacuje, że w tym roku użytkownicy sieci GSM wyślą co najmniej 200 mld SMS-ów i tego rekordu raczej nie uda się już przeskoczyć. Powód? - W większości krajów, może poza Europą Środkowo-Wschodnią, serwisy SMS osiągnęły już granicę rynkowego sukcesu - twierdzi Rob Conway z GSM Association. - Usługa ta jest dziś równie popularna, co telefonia głosowa, ale na horyzoncie pojawia się już system UMTS, w którym funkcję wiadomości tekstowych przejmie zapewne e-mail.

Reklama

Analitycy rynku telekomunikacyjnego przypominają również, że gwoździem do trumny technologii SMS może się okazać opracowana przez Ericssona platforma MMS (Multimedia Message Service), umożliwiająca przesyłanie nie tylko tekstu, ale i dźwięku, a nawet obrazów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje