Reklama

SMS leczy cukrzycę

Cukrzyca to bardzo ciężka choroba. Można z nią żyć, jednak wymaga to od chorego bardzo dużej dyscypliny. Brytyjscy lekarze nie mogąc sobie dać rady ze zdyscyplinowaniem młodych ludzi, którzy zapadli na tę chorobę - wymyślili sposób, który młodym pacjentom przypadł do gustu, a to im wyjdzie tylko na zdrowie.

Opracowany przez naukowców uniwersytetu w Dundee program o nazwie "Sweet talk" na podstawie bazy pacjentów generuje i rozsyła na komórki młodych cukrzyków SMS-y przypominające o konieczności wzięcia insuliny lub zgłoszenia się na badania kontrolne, a także wskazówki dotyczące sposobu leczenia (np. konieczność zmiany miejsca na ciele w które wstrzykuje się insulinę). Młodzi pacjenci mogą także za pomocą SMS-ów zadawać pytania specjalistom dotyczące leczenia. Odpowiedź oczywiście dostaną także SMS-em. Program przetestowano już na 100 młodych diabetykach z prowincji Teyside.

Reklama

Według statystyk na Wyspach Brytyjskich jest ponad 20 tysięcy cukrzyków w wieku poniżej 19 lat. I dla nich właśnie opracowano ten program. Ale nie tylko dla nich. Ponieważ baza programu nie ma ograniczeń ilościowych lekarze z Dundee zamierzają wkrótce rozszerzyć go na inne kraje Unii Europejskiej.

MMM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: cukrzycy | lekarze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje