Reklama

Słoneczny telefon

Apple przedstawiło propozycję rozwiązania problemu żywotności baterii w urządzeniach przenośnych - firma wpadła na pomysł, aby umieścić za ekranem LCD telefonu multimedialnego panel z baterii słonecznych. Amerykański producent złożył już wniosek patentowy w tej sprawie.

Słońce, padając na ekran pracującego urządzenia, będzie jednocześnie dostarczać mu energii, ładując w ten sposób akumulator telefonu - można przeczytać w opisie patentu zatytułowanego "Solar cells on portable devices". Generowana przez baterie słoneczne energia może być wykorzystana nie tylko do ładowania akumulatorów, lecz także bezpośredniego zasilania iPhone'a.

Reklama

Stan pracy baterii słonecznych będzie również wyświetlany na ekranie urządzenia kieszonkowego - można przeczytać w opisie patentu.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, które z urządzeń będą wykorzystywać zaprezentowane przez Apple rozwiązanie. Można podejrzewać, że pierwszym będzie iPhone.

Apple nie jest pierwszym producentem, który rozważa zintegrowanie ogniw słonecznych bezpośrednio w gadżetach elektronicznych. W 2007 roku Motorola zaprezentowała ekran, który pozwalał na przepuszczanie promieni światła - za taką warstwą można by właśnie umieszczać panel słoneczny.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iphone | panel | ekran | apple | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje